dnes je 28.10.2020

Input:

Vydání urny ze sociálního pohřbu

9.9.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

V roce 2015 byl zajištěn sociání pohřeb a urna s lidskými ostatky byla uložena do společného hrobu. Nyní v roce 2020 se ozval jeden z příbuzných, že by si urnu chtěl uložit do svého hrobu. Jednalo by se o přesunutí v rámci hřbitova. Je to možné? V případě, že ano, co je třeba k tomuto předložit, kdo v dané věci rozhoduje?

Odpověď:

Povinnost tzv. nuceného hřbitova pro sociální urny dle § 5 odst. 2 zákona o pohřebnictví platí od 1. září 2017. Od 1.