dnes je 1.7.2022

Input:

Uložení urny po sociálním pohřbu na veřejném pohřebišti

19.11.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Máme na MěÚ 2 urny s popelem zesnulých a vyřizovali jsme sociální pohřeb. O urny se nikdo nepřihlásil. Nemáme obecní hrobku, ani hrob, ale máme rozptylovou loučku. Můžeme cca po 1 roce, když se o urny nikdo nepřihlásí, provést rozptyl na naší loučce?

Odpověď:

V souladu s § 5 odst. 2 zákona o pohřebnictví (PohřZ) je nutné zabránit nakládání s urnami se zpopelněnými ostatky osob zemřelých bez dědiců nedůstojným, resp. morálně

Nahrávám...
Nahrávám...