dnes je 1.7.2022

Input:

Pohřbení na vlastním pozemku

5.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den!

Je možné dle platných zákonů v ČR uložit tělo zesnulého na vlastním pozemku a za jakých podmínek?



Děkuji

Odpověď:

Především je třeba zmínit, že zákon č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, ve znění pozdějších předpisů upravuje dva možné způsoby pohřbení, a to buď uložením lidských pozůstatků do hrobu či hrobky na veřejném pohřebišti nebo zpopelnění lidských pozůstatků v krematoriu (§ 2 písm. c zákona o pohřebnictví).

Ze zákona tedy vyplívá, že

Nahrávám...
Nahrávám...